ELWA

Kõige lihtsam viis päikeseenergiat kasutada on päikesepaneelidest tulevat alalisvoolu rakendada otse sooja vee tegemiseks. Selleks pakume MY-PV toodet ELWA.

ELWA on 2kW elektriküttekeha, milles juhitakse alalisvool päikesepaneelidest otse küttekehasse ning muundatakse seeläbi ilma kadudeta soojuseks. Sisse ehitatud maksimaalse tootluspunkti jälgija (MPP Tracker) tagab, et päikeseenergia töötaks alati optimaalses tööpunktis (sarnaselt tavainverterile).

ELWA toimimiseks ei ole vaja seade vooluvõrku ühendada, kuna see saab toite päikesepaneelidest. Soovitud sooja vee temperatuur seatakse pöördnupuga, LED näidikud teavitavad seadme töö- ja hetkeseisust. Tänu patenteeritud boost-backup funktsioonile saab sooja veevarustuse tagada ka pilvisel/pimedal/lumisel ajal. Selleks tuleb seade lihtsalt vooluvõrku ühendada. Elektrienergiat võrku seeläbi ei toodeta.

AC ELWA

AC ELWA 2 on 0-3,5kW küttekeha, mis aitab kohapeal ära kasutada olemasoleva päikesejaama toodangut soojendades üles kas tarbevett boileris või küttevett akupaagis vaid omatarbimisest ülejääva toodetud energiaga. Tavaolukorras liiguks see energia müügiks elektrivõrku. Süsteem jälgib toodangut ja tarbimist dünaamiliselt ja on seetõttu võimeline ära kasutama ka vähest ülejäävat energiat.

Sooja vee backup funktsioon tagab soovitud sooja vee temperatuuri ka vähese päikesekiirguse korral, sellisel juhul kasutatakse elektrivõrgu abi.

AC ELWA 2 ühildub paljude aku salvestussüsteemidega ning arvestab salvestatud ja saadaoleva päikeseenergiaga tagades selle optimaalse kasutuse. Akud laetakse ülejääva energiaga alati täis esmajärjekorras, AC ELWA 2 rakendub alles siis kui akud täis ja energiat on veel saadaval, et ka vett soojendada. Vee soojendamine on soodsaim viis energiat talletada ning lahendus toimib suurepäraselt koos keemiliste salvestusmeetoditega. Sedasi hoiad oma toodetud energiat enda juures, mitte ei müü seda võrku.

Toode on sobilik ja ühildub enamike targa maja lahendustega.