SigmaSystems OÜ valikus on salvestusseadmed erinevatelt tootjatelt: Solplanet, Deye, Leapton, Pylontech, BYD, SMA, Victron, Growatt kui ka Huawei.
Salvestusseade ehk aku on võimalik lisada hübriid- või off-grid päikesejaamale. Akud võivad olla madal- või kõrgepingelised (LV – Low Voltage; HV – High Voltage), neid tuleks paigaldada vastavalt valitud inverterile. Välimuselt võivad need olla suhteliselt sarnased, üldjuhul on aga madalpingelised akud välimuselt väheke nn “tööstuslikumad” ja paigaldatakse üksteise otsa näiteks nõrkvoolu seadmetele mõeldus rack´i kappi. Kõrgepingelised akud on enamasti visuaalselt kenama väljanägemisega ning mis veel olulisem – õhemad, mistõttu nad sobivad paremini seinade äärde või soppidesse.
Akude paigaldamisel tuleks jälgida, et keskkond oleks selleks sobilik. Oluline on eelkõige temperatuur, mis ei tohiks langeda alla 0 kraadi. Parem kui see jääks siiski ühtlaselt ca +15 kanti. Akudest on enamasti võimalik energiat välja võtta ka miinuskraadidega kuid laadida neid miinuskraadidega võimalik ei ole. Ning kui aku jääb madala laetusega külma kätte siis võib ta rikneda.
Üks näide salvestusmahu arvestusest:
Lisatava akumahtuvuse valikul peaks sellest tulenevalt arvesse võtma nii ülejääva energia hulka (et süsteem oleks võimeline lisaks suvise päevase elektritarbimise katmisele ka salvestusmahtu täis laadima) kui ka tarbimist. Tarbimise analüüsimiseks sobib hästi allolev tarbimisgraafik, mida saab igaüks oma tarbimiskoha kohta võrguteenuse pakkuja kodulehelt alla laadida:
Ökonoomsema lahenduse jaoks saab aluseks võtta suvekuude keskmised öised tarbimised. Antud näite puhul on suvekuude öine tarbimine ca 450kWh ehk igaöiselt ca 15kWh. Kuna akupangast ei saa kasutada 100%, oleks sellisel puhul sobilik akupanga suurus ca 20kWh nimimahtuvusega. Tulemus annaks võimaluse katta ära suvised võimalikud õhtused elektrihinna tipud, kasutades selleks oma toodetud ja salvestatud energiat. Kevadeti ja sügiseti oleks öise tarbimise katmine juba väiksem ning talvekuudel veel väiksem. Kuna aga talvekuudel on ka päikest vähe, et rääkimata päevase tarbimise katmisest laadida ka akusid, tuleks siin mõelda ka akude targa juhtimise peale. Neid teenusepakkujaid on mitmeid (näiteks MarkeDroid, Qilowatt jt). Need lisaseadmed tagavad automaatse ja murevaba lahenduse laadimaks akusid võimalikult soodsa hinnaga ka päikeseta perioodil niikaua kuni hinnad börsil on kõikuvad. Arvestada tuleb aga sellega, et esiteks peaks elektripakett olema börsihinnal põhinev ning teiseks, et võrgust laadides lisandub ka 0 või negatiivse hinna puhul võrguteenuse hind (oma päikesepargiga akusid laadides seda ei lisandu).
Vähe mahukama lahenduse jaoks tuleks aluseks võtta talvine öine tarbimine, mis antud näite puhul on 750kWh ehk igaöiselt ca 25kWh. Sellisel puhul oleks sobilik aku nimivõimsus ca 30kWh ning aku nutikas juhtseade juba hädavajalik.
Selline meetod annab sobiliku tulemuse vaid suurusjärguna, väga täpseks nende arvutuste juures ei saa ega ka tasu minna sest iga päev võib ju tarbimine samuti olla erinev.
Lisaks oma tarbimise juhtimisele annab akulahendus muidugi võimaluse kasutada salvestatud energiat ka elektrikatkestuse ajal. Selleks tuleb tarbijad jaotada “kaitstud tarbijakeks” (saavad katkestuse ajal toidet) ja “kaitsmata tarbijateks” (ei saa katkestuse ajal toidet). See tuleb konkreetse projekti puhul kliendiga läbi rääkida ja kokku leppida.