Suuremad elektritarbijad (näiteks ärihooned, tehased, laod), saavad päikesepaneelide ja konteinerakude abil maksimeerida oma energiasõltumatust ja vähendada võrgust ostetud energiat. Konteiner salvestussüsteeme on võimalik paigaldada ka ilma päikesepaneelideta – tiputarbimise katteks või kõrgema elektrihinnaga ajaks salvestatakse muul ajal energiat akudesse, et seeläbi vähendada elektriarveid ning vähendada keskkonnajälge.
Kasutusel on väga lai valik tooteid. Mida suurem konteiner seda suurem salvestusmaht. Väiksemates on tavaliselt 60kWh mahtuvust ja suurtes (kuni 40 jalased merekonteinerid) ca 1MWh mahtuvust. Enamasti on sellistele konteinerlahendustele sisse ehitatud kõik vajalik eraldi toimimiseks, nii inverter, akud kui ka BMS (akude juhtseade). Samuti kliimaseade ja tulekustutussüsteem. Vajalik vaid võrguühendus ja olemasolul ka päikesepaneelide ühendus.
Tehniliselt ja sisu poolest jagunevad need veel õhk jahutusega või vedelik jahutusega süsteemideks (air-cooling; liquid-cooling) ning vastavalt elektriühenduse topoloogiale kas AC-coupled või DC-coupled lahendused (esimesel juhul ühendatakse lisanduv süsteem olemasolevate päikeseelektri inverterite külge ja teisel juhul ei ole eraldi päikeseelektri invertereid vaja).