PV-paneelid

Päikeseenergia muundamine elektriks on teine viis päikeseenergia ära kasutamiseks. Kui veel mõned aastad tagasi ei olnud PV-paneelid majanduslikult mõttekad siis tänasel päeval on päikeseelektri süsteemi tasuvusaeg kahanenud enamikel juhtudel 10 aasta kanti. See loob eelised PV süsteemide väljaehitamiseks päikesekollektoritega süsteemide ees (rääkimata ka väiksemast hooldusvajadusest, lekkeohud jne). 

Elektrit tootvaid päikesepaneele (PV ehk Photovoltaic paneelid) saab jagada kahte klassi: Polükristall- ja Monokristall paneelid. Mõlemad on toodetud räni baasil, kuid viimased on efektiivsemad ja eristatavad ka oma tumedama värvi poolest (tumesinine või päris must). Tootjaid on maailmas väga palju, meie oleme keskendunud kvaliteetsete, Euroopas toodetud Conergy ja Solvis PV-paneelide müügile ja paigaldusele.

Päikesepaneelide tootlus on kõige suurem päevasel ajal, samal ajal on aga tarbimine koduses majapidamises tavaliselt kõige väiksem. See tähendab, et toodetud elektrienergia suunatakse elektrivõrku börsihinnaga müügiks. Uudistootena soovitame süsteemi täiustamiseks kasutada AC ELWA, mis suunab omatarbimisest ülejääva energia sooja tarbevee soojendamisele – seetõttu on installeeritud PV süsteemi tasuvusaeg lühem ning enam ei ole vaja muret tunda võrkuantava energia vähese tasustamise üle!

Kuidas AC ELWA töötab? Päikesepaneelidest ülejääva energia kasutamine on väga lihtne! Seadmeid ei ole vaja seadistada ega programmeerida - peale paigaldamist on süsteem kohe kasutusvalmis:

  • Digitaalne PLA kontroller (elektriarvesti) koos AC ELWA seadmega (elektroonika ja tenn) minimeerib omatarbimisest ülejääva energia võrku suunamist ja kasutab seda hoopis sooja tarbevee tootmiseks.
  • PLA kontroller paigaldatakse hoone elektrikilpi, AC ELWA paigaldatakse sooja tarbevee boilerisse või akumulatsiooni paaki.
  • Tagavara võimalusena kasutab AC ELWA elektrit elektrivõrgust.
  • Nagu võrguühendusega inverter, põhineb ka AC ELWA töö kõrgsageduslikul elektroonilisel lülitusel. Seetõttu ei põhjusta AC ELWA elektrivõrgu häired.
  • PLA kontroller töötab maksimaalselt 6 tk. AC ELWA-ga. See võimaldab päevase ülejääva energia juhtimist kuni 18 kW!
  • Ühte süsteemi ühendatud AC ELWA-d on võimalik seadistada erinevatele temperatuuridele. See võimaldab ka kihistatud boileri laadimist või optimeerimist soojavee boileri ja akumulatsiooni paagi vahel vastavalt vajadusele ja küttesüsteemi eripäradele.
  • AC ELWA ühildub paljude targa kodu lahenduste ja energia juhtimissüsteemidega. Vastavalt olemasolevale lahendusele tuleb kasutada kas „Universal interface“ (näiteks KNX) või „IR interface“ (näiteks lihtsamad juhtmevabad energia juhtimissüsteemid).

AC ELWA tootjaks on tehas Austrias (my-PV) ja SigmaSystems OÜ on nende toodete ametlik edasimüüja ja paigaldaja Eestis - KONTAKT

 

Tutvu ka ELWA ja AC ELWA tootelehtedega