Katusekinnitused

RENUSOL on tuntud päikesepaneelide kinnitustarvikute arendaja ja tootja juba üle 15 aasta. Peakontor asub Saksamaal, Kölnis. Tehaseid on mitmes paigas üle maailma, peamised sihtturud Euroopa ja USA. Valikus on lahendused kõikidele katusetüüpidele:

  • ConSole ja FS10 - süsteemid lamekatustele
  • MetaSole - süsteem trapetsprofiil plekkkatustele
  • VarioSole - süsteem eterniit-, sindel-, kiviprofiil plekk- ja lainelistele katustele
  • InterSole - süsteem katusematerjali asendamiseks PV paneelidega

Eraldi on kinnitus ka valtskatustele. Kõik see (lisaks veel võimalus valida ka konstruktsiooni värv), tagab tulemuseks kena, kindla ja kestva tugiraamistiku tootlikule päikeseenergia süsteemile.  

PV süsteem on pikaajaline investeering, seega ei tohiks kinnitussüsteemi valikul teha kompromisse. Vähetähtis pole ka kinnitusraamistiku korralik ja nõuetekohane paigaldus. Eesti tingimustes on optimaalseimaks kaldenurgaks päikeseelektri paneelidele arvutatud 42°. Erinevalt päikesekollektoritest ei mõjuta kaldenurk aga PV paneelidel nii drastiliselt aastast tootlust. Seetõttu paigaldatakse paneelid tihti katusekaldega paralleelselt. Päikesepaneele saab paigaldada ka fassaadile 90° nurgaga horisondi suhtes. Iga süsteemi tuleks vaadelda erinevalt ja sõltuvalt kliendi ootusest (tarbitava energia jaotusest - öö/päev; talv/suvi, tekkivate varjude võimalikkusest, maksumus, võimsus jne.) võib osutuda optimaalsemaks hoopis 10° kaldenurk sest näiteks lamekatusele mahub madalama kaldenurga puhul rohkem paneele. Oluline on teada, et 70-90% PV paneelide aastasest tootlikkusest tuleb perioodil märts-oktoober.

SigmaSystems OÜ on RENUSOL toodete ametlik edasimüüja Eestis. Enimlevinud kaubavalikut hoiame laoseisul ja aitame ka paigalduses.

Sobiva kinnitussüsteemi valikuks ja hinnapakkumise tegemiseks on abiks kui täidate ja saadate meile Renusol küsimustiku.

Kui soovite ise kätt proovida sobiva süsteemi ja komponentide valikul, on võimalik seda teha web.renusol.com/start/  

Renusol katusekinnitused päikesepaneelidele jagunevad neljaks

METASOLE

Yesthatsall_portrait

CONSOLE

photo-2_lay

INTERSOLE

InterSole

VARIOSOLE

VarioSole

Kogu Renusol tootevalik on nähtav kataloogis:

Screen Shot 2015-08-26 at 12.40.50